قوانین سرویس‌دهی

قوانین سرویس‌دهی

این توافقنامه محتوی سیاستهای فعلی سامانه دامنه.نت بوده و برای هر یك از خدمات قابل دسترس سایت اعمال می شود. این توافقنامه توسط و مابین سامانه دامنه.نت كه در این توافقنامه "دامنه.نت" و در بعضی موارد "سامانه" نامیده می شود از یك طرف و شما (وكیل، نماینده، وارث و جانشین شما نیز در این قرارداد مشتری خطاب می شود) كه در این توافقنامه "مشتری" نامیده می شوید از طرف دیگر، تنظیم شده است.

این توافقنامه شرایط و مقررات استفاده از خدمات دامنه.نت را تعیین نموده و تعهدات دامنه.نت به مشتری و بالعكس تعهدات مشتری به دامنه.نت را در رابطه با خدمات مورد استفاده توسط مشتری، تشریح می كند. این توافقنامه، تشكیل دهنده توافقنامه ای كامل و اختصاصی بین مشتری و دامنه.نت می باشد كه در رابطه با چگونگی نحوه استفاده از خدمات دامنه.نت بوده و همچنین تكمیل كننده تمامی پیشنهادات و توافقات و ارتباطات قبلی می باشد.

کلیه مشتریان سامانه دامنه.نت موظف به رعایت شرایط و قوانین وضع شده می باشند و استفاده از سرویس های این سامانه به منزله قبول قوانین ذیل می باشد.

 

قوانین دامنه

کلیه درخواست های ثبت دامنه پس از تایید پرداخت مشتری به صورت آنی به ثبت کننده های ملی یا بین المللی ارسال خواهد شد ولی در بعضی از موارد ممکن است تا 2 روز کاری ثبت و تحویل دامنه به تعویق بیافتد.

سامانه دامنه.نت صرفا واسطه ثبت، تمدید و انتقال دامنه های مشتری در شرکت های خارجی و داخلی است لذا هرگونه عدم پذیرش توسط ثبت کنندگان بین المللی یا ثبت کننده دامنه ملی نسبت به ثبت و یا تمدید و یا انتقال دامنه مشتری به هر دلیلی، مسئولیتی را متوجه سامانه نخواهد کرد.

مسئولیت هرگونه استفاده از دامنه و محتوای سایتی که دامنه مورد نظر به آن متصل شده است بر عهده مشتری (مالک آن دامنه) بوده و سامانه دامنه.نت هیچ گونه وظیفه و مسئولیتی در این زمینه ندارد.

مشتری موظف است قبل از ثبت دامنه نسبت به حقوق مالکیتی دامنه تحقیق لازم را به عمل آورده باشد و سامانه دامنه.نت در صورت ادعای حق از طرف شخص ثالث مورد تائید سامانه و مراجع ذیصلاح ایرانی و بین المللی، دامنه مورد نظر را مسدود و به حکم مراجع قضایی و یا قوانین بین المللی برای تعیین تکلیف دامنه عمل می نماید.

مشتری موظف است قبل از انقضای دامنه نسبت به تمدید آن اقدام نماید. مسئولیت منقضی شدن، قفل شدن و یا از دست رفتن دامنه (آزاد شدن) بر عهده مشتری بوده و دامنه.نت در این زمینه مسئولیتی ندارد. اما دامنه.نت همواره در تلاش است تا مشتری را در این زمینه یاری رساند.

در شرایطی مانند تحریم رجیسترار دامنه های بین المللی که امکان ثبت یا تمدید یا انتقال یا مدیریت دامنه وجود نداشته باشد، دامنه.نت تلاش میکند تا رجیسترار دیگری را معرفی نماید. در این شرایط، دامنه.نت مسئولیتی بابت از دست رفتن دامنه های بین المللی ندارد و مشتری مسئول دامنه های خود می باشد.

فعال سازی دامنه های ملی (ir) مستلزم تایید شدن نام دامنه توسط پژوهشگاه دانشهای بنیادی واحد ثبت دامنه (nic.ir) می باشد. لذا در صورت درخواست مدارک (اسکن کارت ملی، روزنامه رسمی و...)، تعهد نامه و... برای ثبت دامنه از طرف فیزیک نظری ایران، مشتری موظف به ارسال مدارک مربوطه به آن سازمان می باشد و از آن جایی که این کار توسط نیروی انسانی صورت می گیرد کلیه دیر کردها در ثبت دامنه های ملی متوجه فیزیک نظری ایران بوده و سامانه دامنه.نت به هیچ وجه پاسخگوی این گونه مشکلات نخواهد بود.

اگر مشتری در حین سفارش دامنه ای باشد و ثبت کننده های بین المللی یا ثبت کننده دامنه ملی، به دلایلی اعم از "قطع بودن وب سایت رجیسترار یا سامانه دامنه.نت" ، "خرابی وب سایت رجیسترار یا سامانه دامنه.نت" و "کمبود موجودی مالی سامانه در رجیسترار" ، نتوانند دامنه را ثبت کنند و یا در حین تکمیل مراحل ثبت، آن دامنه توسط شخص دیگری ثبت شود و یا مراحل انتقال دامنه به پنل سامانه دامنه.نت به هر دلیل کامل نگردد، سامانه تنها موظف به بازگرداندن هزینه سفارش آن دامنه به عنوان اعتبار مالی به حساب مشتری در پنل کاربری موجود در سایت می باشد و هیچ مسئولیتی متوجه سامانه نخواهد بود. همچنین امکان عودت وجه به حساب بانکی مشتری در این حالت وجود ندارد.

در صورتی که مشتری پس از ثبت دامنه ملی و قبل از تایید دامنه توسط سازمان فیزیک نظری (nic.ir) آن دامنه را لغو نماید و یا مشتری پس از ثبت دامنه بین المللی اقدام به حذف دامنه نماید، سامانه دامنه.نت مبلغی را به عنوان جریمه در نظر گرفته و مابقی هزینه واریزی مشتری به سامانه را به پنل کاربری او در سایت برگشت میدهد. مبلغ جریمه در صفحه "هزینه خدمات" قرار گرفته و سامانه می تواند در هر زمانی میزان جریمه را تغییر دهد. همچنین امکان عودت وجه به حساب بانکی مشتری در این حالت وجود ندارد.

در صورتی که مشتری دامنه ای را ثبت نمایید و سازمان فیزیک نظری (nic.ir) آن دامنه را تایید نکند و یا سازمان فیزیک نظری (nic.ir) برای تایید دامنه درخواست مدارکی نموده و مشتری آن مدارک را به سازمان ارسال نکند که در نتیجه این اعمال، دامنه مورد نظر ثبت و تایید نهایی نشود، سامانه دامنه.نت مبلغی را به عنوان جریمه در نظر گرفته و مابقی هزینه واریزی مشتری به سامانه را به پنل کاربری او در سایت برگشت میدهد. مبلغ جریمه در صفحه "هزینه خدمات" قرار گرفته و سامانه می تواند در هر زمانی میزان جریمه را تغییر دهد. همچنین امکان عودت وجه به حساب بانکی مشتری در این حالت وجود ندارد.

در صورتی که مشتری سفارش بازگشایی و تمدید دامنه ی قفل شده ای را داشته باشد، از آنجایی که این نوع سفارش باید به صورت دستی (غیر اتوماتیک) انجام شود، ممکن است کمی به طول بیانجامد. البته سامانه دامنه.نت حداکثر تلاش خود را خواهد کرد تا در کوتاه ترین زمان ممکن سفارش مشتری را به انجام رساند. اما در صورتی که دامنه ی شما در این فاصله آزاد شود، مسئولیتی را متوجه سامانه نخواهد کرد.

 

تغییرات تعرفه

علاوه بر تمامی نقل و انتقالات مالی انجام شده توسط مشتری، مشتری با شرایط این توافقنامه در مورد نقل و انتقالات مالی كه توسط هر كسی كه بعنوان جانشین مشتری یا هر كسی كه از اشتراک ایجاد شده توسط مشتری در دامنه.نت استفاده می كند انجام می شود نیز موافقت می كند، حتی درصورتی كه نقل و انتقال به جانشینی از مشتری انجام نشده باشد.

در صورتی كه تعرفه یک سرویس در هنگام استفاده آن سرویس تغییر نماید، خریدار در صورتی كه تمایل به تمدید سرویس فعلی داشته باشد، باید قیمت های جدید را رعایت نماید. بنابراین خدماتی كه با تعرفه قبلی خریداری شده اند تنها تا پایان همان دوره ارائه می گردند.

تغییرات صورت گرفته در تعرفه از طریق وب سایت سامانه دامنه.نت (www.damaneh.net) منتشر شده و مشتری می بایست از این تعرفه ها در هنگام خرید تبعیت نماید.

هزینه کلیه خدماتی که به قیمت دلار مرتبط می باشند (مانند دامنه های بین المللی) به نرخ دلار روز محاسبه و صورت حساب مشتریان با توجه به این نرخ بروز رسانی خواهد شد.

امکان عودت وجه با جریمه و یا بدون جریمه به حساب پنل کاربری مشتری در سایت، تنها برای مشتریان سامانه (کاربران عضو شده در سامانه) و تحت شرایط خاص نوشته شده امکان پذیر است و کاربرانی که در سامانه عضو نشده و اقدام به ثبت یا تمدید دامنه های ملی خود نمایند، هیچ گونه وجهی در صورت عدم ثبت یا تمدید دامنه، عودت داده نخواهد شد.

تمامی مبالغی که مشتری از طریق بخش "افزایش اعتبار مالی" در سامانه واریز می نماید یا از طریق شماره حساب های بانکی به حساب های سامانه منتقل میکند یا از طریق درگاه های پرداخت آنلاین می پردازد، تنها در جهت خرید و استفاده از خدمات سامانه میتواند استفاده شود و امکان عودت وجه وجود ندارد.

امکان عودت وجه به هیچ عنوان به حساب بانکی مشتری و یا کاربر سایت وجود ندارد. همچنین چنانچه مشتری از استفاده از خدمات دامنه.نت انصراف دهد، هیچ وجهی از سوی دامنه.نت مسترد نمی گردد.

 

تغییرات فنی

سامانه دامنه.نت به منظور ارتقاء كیفیت خدمات ارائه شده، این حق را دارد كه اقدام به اعمال تغییرات در سرویس های موجود نماید. در صورتی كه در این مواقع سرویس مشتری تحت تاثیر قرار بگیرد، سامانه وظیفه دارد این موضوع را توسط وب سایت یا از طریق ارسال به آدرس ایمیل مشتری طی یک ماه تا یک روز قبل از آن به اطلاع او برساند. مشتری نیز باید شرایط بوجود آمده را درک نموده و خود را با این تغییرات سازگار نماید.

هرگاه به دلیل اضطرارهای بوجود آمده سامانه امكان اطلاع رسانی نداشته باشد، در چنین شرایطی دامنه.نت هیچ مسئولیتی در این قبال نخواهد داشت. همچنین مشتری به سامانه این وكالت را می دهد كه سامانه به منظور ارتقاء كیفیت سرویس ها می تواند فعالیت های فنی (سخت افزاری و نرم افزاری) انجام دهد.

 

اطلاعات صحیح

مشتری موافقت می نماید كه هنگام استفاده از خدمات سامانه اطلاعات صحیح در اختیار دامنه.نت قرار دهد و دامنه.نت برای برقراری هرگونه ارتباط با مشتری از اطلاعات ارائه شده توسط مشتری استفاده نماید. چنانچه مشتری اطلاعاتی كه ارائه می دهد نادرست، مبهم یا ناقص باشد و یا دامنه.نت شبهه مستدلی در مورد نادرست بودن، مبهم بودن، ناقص بودن و یا دقیق نبودن اطلاعت شما داشته باشد، به صلاحدید خود مجاز خواهد بود خدمات مشتری را قطع و حساب وی را مسدود نماید.

 

امنیت حساب

مشتری متعهد می گردد كه محرمانه بودن كلمه عبور و اطلاعات حساب خود را حفظ نماید. مسئولیت تمامی عملیاتی كه بوسیله حساب مشتری انجام گیرد به عهده خود مشتری است. چنانچه استفاده غیرمجاز و یا ناقض امنیت صورت بگیرد باید سریعا به دامنه.نت اطلاع داده شود. بدیهی است دامنه.نت هیچگونه مسئولیتی در قبال هرگونه ضرر و زیان كه بر اثر استفاده فرد دیگری از كلمه عبور و یا حساب مشتری با و یا بدون اطلاع مشتری انجام شده نمی پذیرد.

مشتری همچنین موافقت می نماید كه مسئولیت خسارتهای وارده احتمالی به دامنه.نت یا دیگر مشتریان كه در اثر استفاده افراد متفرقه از حساب یا كلمه عبور مشتری بوده به عهده مشتری می باشد. مشتری می بایست به دلایل امنیتی اطلاعات دسترسی به حساب خود را در جای امن نگهداری نموده و در مورد عدم دسترسی دیگران به اطلاعات حساب، نام كاربری و كلمه عبور خود احتیاط نماید. بدیهی است مسئولیت تمامی عملیاتی كه از طریق حساب مشتری انجام می گیرد، چه بوسیله خود مشتری و چه بوسیله جانشین و نماینده وی و یا افراد متفرقه و یا به هر طریق دیگر، به عهده مشتری می باشد. دامنه.نت از پذیرفتن مسئولیت هرگونه فعالیت انجام شده در حساب مشتری با و یا بدون اجازه مشتری خودداری می كند.

برای تغییر ایمیل حساب مشتریانی که سرویس دائمی دارند و یا انتقال سرویس های دائمی از حساب یک مشتری به حساب مشتری ای دیگر، سامانه دامنه.نت مجاز به دریافت اسکن کارت ملی از مشتری خواهد بود.

 

عدم استفاده غیر قانونی و خلاف شرع

مشتری موافقت می نماید كه هیچگونه استفاده خلاف قوانین و مقررات جاری جمهوری اسلامی ایران، قوانین جاری بین الملل و قوانین آیکان انجام ندهد.

چنانچه دامنه.نت به علت استفاده غیرقانونی مشتری از خدمات، اطلاعات مشتری را حذف و اقدامات اصلاحی انجام دهد هیچگونه وجهی قابل استرداد به مشتری نخواهد بود.

دامنه.نت حق آشكار ساختن هرگونه اطلاعات را برای اجرای قوانین، مقررات و بطور كلی روال قانونی و درخواست دستگاه های قضایی و دولتی، ضروری می داند و همچنین حق ویرایش، رد، ارسال یا حذف هرگونه موارد یا اطلاعات را به صورت كلی یا جزئی به صلاحدید دامنه.نت در هر زمان برای خود محفوظ می دارد.

چنانچه خدماتی توسط مشتری تهیه شده باشد دامنه.نت اجباری برای نظارت بر استفاده مشتری از آن خدمات را ندارد.

دامنه.نت این حق را برای خود محفوظ می دارد كه استفاده از خدمات را بررسی نموده و به اختیار خود آنرا لغو نماید.

دامنه.نت مجاز است دسترسی مشتری به خدمات را در هر زمان و به هر دلیل بدون اطلاع قبلی قطع و یا مسدود نماید.

دامنه.نت تحت هیچ شرایطی در برابر خسارات غیرمستقیم و اتفاقی (از قبیل از دست رفتن اطلاعات و ...) مسئولیتی ندارد.

چنانچه استفاده مشتری از خدمات منجر به اقدام و یا تهدید قانونی علیه دامنه.نت گردد، دامنه.نت مجاز خواهد بود بدون در نظر گرفتن نتیجه این اقدامات به ادامه سرویس دهی به مشتری خود خاتمه دهد.

 

قوانین پشتیبانی و مشاوره فروش

کلیه مشتریان موظف هستند درخواست های پشتیبانی خود را به زبان و فونت فارسی از سیستم پشتیبانی ارسال نمایند و از تماس با تلفن های واحد فروش، فرم های تماس با ما و... برای پیگیری درخواست های پشتیبانی خودداری کنند. لذا به درخواست های پشتیبانی که از طریق فرم تماس با ما سامانه و یا از طریق ایمیل ارسال شوند، به دلایل امنیتی توجهی نخواهد شد.

فعالیت های سامانه دامنه.نت تنها در زمینه دامنه های اینترنتی می باشد و سامانه به درخواست هایی با عنوان و یا مضمون میزبانی وب (هاستینگ)، ایجاد و مدیریت سایت، نحوه اتصال دامنه به سایت، طراحی وب سایت، سیستم های مدیریت محتوای سایت، سرویس های وبلاگ دهی، سرویس های سایت ساز و موارد مشابه و همچنین سوالات و مشکلات درباره شرکتهای خدمات ثبت دامنه ی دیگر، پاسخی نخواهد داد.

در حالت معمول پشتیبانی سرویس های سامانه بدون هزینه می باشد، اما برای خدماتی از جمله ایجاد اکانت برای مشتری در سایت نیک، تنظیمات اکانت مشتری در سایت نیک و همچنین تنظیمات DNS و رکورد دامنه های بین المللی از مشتری هزینه دریافت می گردد. لازم به ذکر است که راهنمای این موارد به صورت رایگان برای تمامی کاربران در سایت دامنه.نت موجود است.

ارائه هرگونه خدمات و پشتیبانی خارج از حیطه وظایف پشتیبانی سامانه دامنه.نت مستلزم پرداخت هزینه خواهد بود.

مشتریان موظف می باشند برای هر درخواست پشتیبانی یک تیکت جدید باز کنند و از باز کردن تیکت های قدیمی و بسته شده خودداری نمایند.

مشتریان مجاز نمی باشند برای یک درخواست مشابه، چند تیکت متفاوت باز کنند.

در زمان هایی مانند ارتقا و بروز رسانی سیستم که سامانه در دسترس نباشد روش های جایگزین برای دریافت پشتیبانی خدمت کاربران اعلام خواهد شد.

 

وضعیت اضطراری

دامنه.نت همه تلاش خود را برای پایدار نگهداشتن خدمات خود انجام می دهد، با این همه مشكلات تفكیكی خاص و سایر عوامل خارج از كنترل هر از چندگاهی ممكن است منجر به وقفه در سرویس دهی دامنه.نت گردند. مشتری موافقت می نماید دامنه.نت را برای نتایج این وقفه ها مسئول نداند.

دامنه.نت هیچ تعهدی در قبال رسیدن ایمیل و یا اس ام اس های سامانه اعم از پرداخت صورت حساب، منقضی شدن خدمات، لغو یا مسدود شدن خدمات و ... را ندارد و تحت هیچ شرایطی مسئول حوادث احتمالی در اثر عدم دریافت این پیام ها نخواهد بود.

 

رفع مسئولیت

دامنه.نت هر گونه ضمانت صریح یا ضمنی در فروش و غیره را نقض می كند. خدمات درست مطابق با آنچه هستند ارائه می شوند. دامنه.نت هیچگونه ضمانتی مبنی بر اینكه خدمات احتیاجات مشتری را برآورده می كنند، سرویسها قطع نمی شوند، بدون خطا هستند و یا معایب برطرف خواهند شد ارائه نمی دهد. دامنه.نت هیچگونه ضمانتی در مورد صحت و دقت عملكرد خدمات و نتایج استفاده از آنها ارائه نمی دهد.

هر گونه توهین به سرویس ها، مسئولین و کارمندان سامانه دامنه.نت از هر طریقی اعم از سند های دیجیتالی، ایمیل، سیستم تیکتینگ، گفتگوی زنده، ارتباط های مخابراتی مانند تلفن و فکس، به صورت حضوری و ... و به هر شکلی ممنوع بوده و سامانه امکان قطع کامل سرویس و همچنین پیگیری از طریق مراجع قضایی را برای خود محفوظ نگاه خواهد داشت.

 

مشتری متعهد می شود كه با تغییراتی كه ممكن است دامنه.نت هر از چندگاهی در این توافقنامه ایجاد كند موافقت نموده و محدودیتهایی را كه پس از اعمال این تغییرات ایجاد می شود رعایت نماید. چنانچه مشتری خدماتی را از دامنه.نت تهیه نماید، این توافقنامه باید به طور كامل و تا زمانی كه از خدمات استفاده می كند و از مزایای آن بهره می برد، اجرا شود.