نشست منطقه‌ ای رایپ در تهران

نشست منطقه‌ ای رایپ در تهران

با توجه بر اطلاعیه ی جدید سایت ایرنیک مبنی بر برگزاری نشست منطقه ای سازمان هماهنگی شبکه اروپایی نشانی های اینترنتی (رایپ) به میزبانی پژوهشگاه دانش های بنیادی در تهران، مرکز ثبت دامنه نقطه-آی آر روزهای سه شنبه و چهار شنبه ۲۷ و ۲۸ آبان ۱۳۹۳ تعطیل میباشد. لذا در روزهای فوق هیچ دامنه ای معلق و یا منقضی نمی گردد.

در این نشست پنج روزه که به میزبانی پژوهشگاه دانش های بنیادین برگزار می شود، قرار است در مورد مباحث مربوط به اینترنت و توزیع آدرس های اینترنتی بحث شود.

این نشست صبح امروز با حضور "نصراله جهانگرد" رییس سازمان فناوری اطلاعات و با حضور "محمد جواد لاریجانی" رییس پژوهشگاه دانش های بنیادی و متخصصانی از کشورهای روسیه، پاکستان، انگلستان، جمهوری چک و مدیران مجمع RIPE NCC در هتل پارسیان آزادی تهران آغاز شد.

مجمع RIPE NCC وظیفه اصلی توزیع آدرس های اینترنتی در منطقه خاومیانه، اروپا و آسیا را برعهده دارد و اعضای این مجمع با پرداخت حق عضویت به این نهاد به عنوان توزیع کننده آدرس های اینترنتی در یک کشور محسوب می شوند. ایران دارای بیش از یک هزار و 600 عضو در مجمع RIPE NCC است.

رایپ سازمانی غیر انتفاعی و مستقل واقع در آمستردام هلند است که از سال 1992 میلادی تاسیس شده و وظیفه اصلی آن پشتیبانی زیرساخت اینترنت از طریق همکاری فنی در منطقه است. فعالیت اصلی این سازمان به عنوان یکی از پنج مرجع ثبتی منطقه ای اینترنت، فراهم کردن و تخصیص منابع اینترنتی جهان و خدمات مرتبط با آن نظیر IPV4 ، IPV6 ، AS Number Resources برای اعضای این سازمان می باشد.