درگاه اینترنتی


شرایط و قوانین ثبت دامنه های بین المللی

 

1- در صورتی که اولین بار است که در سامانه دامنه.نت اقدام به ثبت دامنه ی بین المللی می کنید، لازم است که اکانت کاربری خود را در ریسلو توسط ایمیلی که به همین منظور از سوی رجیسترار برایتان ارسال می گردد فعال نمایید (ایمیل فعال سازی پس از ثبت اولین دامنه برایتان ارسال می شود). در صورت عدم تایید اکانت، امکان استفاده از دامنه ها وجود نخواهد داشت. همچنین اگر ایمیل فعال سازی اکانت (پس از ثبت اولین دامنه ی بین المللی) برایتان ارسال نشده است لطفا با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید.

2- چنانچه قصد ثبت دامنه ای را دارید که دارای شرایط و پسوند خاصی می باشد (مانند پسوند های us ، de ، pro و ... ) ابتدا با پشتیبانی سامانه تماس گرفته تا اکانت شما مطابق شرایط مربوطه تکمیل گردد، سپس اقدام به ثبت سفارش نمایید. در غیر اینصورت فرآیند ثبت دامنه ی شما با مشکل مواجه خواهد شد. لازم به ذکر است که پسوند های معمول و عمومی (همچون com ، net ، org و ... ) نیازی به تنظیم اکانت ندارند.

3- برخی از رجیسترارها، دامنه‌های ثبت شده‌ جدید را جهت صحت اطلاعات مالک دامنه بررسی و به ثبت‌ کننده آن دامنه یک ایمیل درخواست تأیید وضعیت ارسال می کنند. ثبت‌کننده باید به این ایمیل با مدارک اثبات‌ کننده پاسخ دهد. در صورت عدم پاسخ‌گویی رجیسترار نام دامنه را حذف می‌ نماید. لازم به ذکر است که در این حالت هزینه‌ پرداختی برای دامنه‌ های حذف شده به ثبت‌کننده دامنه بازگشت داده نخواهد شد.

بروزرسانی: 26 مهر 1393