راهنمای انتقال دامنه از رجیسترار Resello

راهنمای انتقال دامنه از رجیسترار Resello

در صورتی که دامنه‌ ی خود را قبلاً توسط رجیسترار Resello یا Realtime Register BV ثبت کرده‌ اید و اکنون مایلید که آن را به سامانه دامنه.نت منتقل نموده و تمدید کنید، لطفا به شرایط و مراحل زیر توجه نمایید:

شزایط انتقال دامنه که باید قبل از شروع فرآیند انتقال مورد بررسی قرار گیرند:

1- دامنه مورد نظر نباید قفل باشد. (در صورتی که در مقابل قسمت Status دامنه، عبارت "clientTransferProhibited" مشاهده می نمایید به معنای وجود قفل است و در صورتی که عبارت "ok" مشاهده می کنید به معنای عدم وجود قفل است)

2- دامنه نباید منقضی شده باشد.

3- باید 60 روز از تاریخ ثبت اولیه و 30 روز از تاریخ تمدید قبلی دامنه سپری شده باشد.

 

مراحل انتقال دامنه به شرح زیر می باشد:

1- اگر به پنل Resello خود در شرکت ثبت دامنه‌ ی فعلیتان دسترسی دارید، ابتدا وارد پنل خود در همان شرکت قبلی شوید، سپس دامنه را از حالت قفل خارج نموده و رمز انتقال دامنه (کد EPP) را دریافت کنید.

2- اگر به پنل Resello خود در شرکت ثبت دامنه‌ ی فعلیتان دسترسی ندارید، از شرکت ثبت دامنه ی فعلیتان بخواهید تا رمز انتقال دامنه را در اختیارتان قرار دهد.

3- به بخش "انتقال دامنه به ما" مراجعه نموده و در ابتدا نام دامنه را وارد کنید. بعد از آن کد EPP را وارد کرده و رجیسترار "مبدا" و رجیسترار "مقصد" را نیز گزینه ی "Resello" انتخاب نمایید. سپس گزینه "انتقال دامنه" را کلیک نموده و در صفحه ی بعد نیز گزینه "ثبت نهایی" را انتخاب کنید.

4- جهت دسترسی به دامنه ی خود در پنل اختصاصی سامانه دامنه.نت به آدرس زیر مراجعه نموده و ایمیل خود را وارد نمایید تا رمز عبور اکانت برای شما ارسال شود: http://cp2.damaneh.net/ca/forgot-password

5- پس از دریافت رمز عبور می توانید از طریق آدرس زیر وارد اکانت بین المللی خود شوید: http://cp2.damaneh.net/ca/login

6- پس از تکمیل فرآیند انتقال دامنه که به صورت رایگان انجام می شود، می توانید نسبت به تمدید دامنه خود اقدام فرمایید.

 

نکات لازم جهت انتقال دامنه:

1- هر دامنه یک کد امنیتی (کد انتقال، Security Code ، EPP Code) دارد که به منظور انتقال باید از شرکت ثبت کننده قبلی دامنه دریافت شود.

2- در صورتی که برای اولین بار در سامانه دامنه.نت اقدام به انتقال و یا ثبت دامنه ی بین المللی (به طور کلی سفارش دامنه بین المللی) می کنید، لازم است که اکانت دامنه های بین المللی خود را از طریق ایمیلی که به همین منظور برایتان ارسال می شود، تایید نمایید. در غیر اینصورت انتقال دامنه ی شما انجام نخواهد شد.

3- انتقال دامنه در این حالت (از رجیسترار ریسلو به رجیسترار ریسلو) به صورت آنی انجام می گردد.