خرید و ثبت دامنه sch.ir

درباره دامنه sch.ir :

پسوند دامنه ی sch.ir یک پسوند دامنه ی اینترنتی برای کشور ایران می باشد. این پسوند از sch مخفف کلمه ی school به معنای مدرسه و ir مخفف کلمه iran به معنی ایران تشکیل شده است. این پسوند یک دامنه ی مرتبه سوم یا third level ایجاد می کند. مانند mofateh.sch.ir

تمامی مدارس  ابتدایی یا متوسطه و مؤسسات آموزشی تحت پوشش آموزش و پرورش می توانند از پسوند دامنه ی sch.ir در آدرس وبسایت خود استفاده کنند. مکان های گفته شده درصورتی می توانند این دامنه را ثبت نمایند که قبل از پسوند sch.ir اسم دقیق ثبت شده مدرسه یا موسسه خود و یا مخفف اسم آنها را قرار دهند. به طور مثال اگر نام مدرسه ای اندیشه ی امروز است دامنه ی andishe.sch.ir نمی توان ثبت نمود.

برای ثبت دامنه ای با پسوند sch.ir مدارکی از قبیل کپی مجوز مدرسه یا موسسه آموزشی و درخواست کتبی در سربرگ با مهر و امضاء مدیر را نیز باید ارائه دهید.

جهت ارسال مدارک خود وارد سایت nic.ir شده و از قسمت ارسال مدارک وارد بخش مدارک مربوط به امور دامنه شده و گزینه تکمیل فرم و ارسال مدارک را انتخاب نمائید. سپس فایل مدرک را پیوست نموده، فرم مربوطه را تکمیل و ارسال فرمائید.

هیچ کدام از دامنه های مرتبه ی سوم از جمله sch.ir را نیز نمی توان به کسی دیگر منتقل نمود و از آنجایی که نام دامنه می بایست دقیقا با نام مدرسه یا موسسه مطابقت داشته باشد بنابراین امکان هیچ گونه اصلاح و تغییر نامی در نام ثبت شده وجود ندارد. تمامی دامنه های ir در ایران پس از تایید ایرنیک به ثبت نهایی می رسند.