خرید و ثبت دامنه com

درباره دامنه com :

یکی از اولین دامنه های سطح بالا که در ژانویه سال 1985 تاسیس شد، پسوند دامنه ی COM است که هنوز هم روز به روز در حال رشد و توسعه میباشد. TLD های زیادی وجود دارند و روزانه اضافه میشوند اما اینها اصلا مهم نیست، هنوز هم همگان بر این عقیده هستند که پسوند دامنه ی COM محبوب ترین پسوند دامنه میباشد.

نام پسوند دامنه ی com از کلمه ی "commercial" مشتق شده است. این پسوند ابتدا با این هدف که تنها توسط سازمان های تجاری به ثبت برسد، ایجاد شد که پس از گذر زمان استفاده از آن توسط عموم آزاد گردید.

 پسوند دامنه ی com یک استاندارد طلایی برای هر کسب و کاری میباشد و همینطور این پسوند برای کسانی که میخواهند سرچ آنلاین انجام دهند، بسیار پرکاربرد است. اگر یک کاربر آدرس دقیق وبسایت شما را نمیداند شانس اینکه با استفاده از پسوند دامنه ی com بتواند آدرس دقیق کسب و کار شما را بیابد بسیار زیاد است.  پسوند دامنه ی com به دلیل موجودیت و اعتبار بالا، متقاضیان بسیاری دارد.

پسوند دامنه ی COM یک نام دامنه به معنای " رفتن به " است و برای هر کسی که به دنبال مطرح کردن خود در سطح وب میباشد، بسیار پرکاربرد خواهد بود. به هر حال هر شخص یا سازمانی میتواند یک پسوند دامنه ی COM برای شرکت، وبلاگ و یا وبسایت شخصی اش ثبت کند. کاربرد های پسوند دامنه ی COM بسیار زیاد است مثلا اکثر کشورها تحت دامنه ی کد کشوری سطح بالای خود یک دامنه ی سطح دوم نیز دارند. به عنوان مثال : استرالیا (com.au)، سری لانکا (com.lk)، مکزیک (com.mx)، کره جنوبی (co.kr)، هند (co.in)، اندونزی (co.id)، چین (com.cn)، ژاپن (co.jp)، ویتنام (com.vn) و انگلستان (co.uk).